YELKEN GIDA KURUMSAL

Hakkımızda öğrenmek istediğiniz herşey, kalite politikamız ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

hakkimizda

Hakkımızda

1972 yılında toptan gıda sektöründe başlatılan faaliyetlerini, 1988 yılında üretime başlayan Edirne tesisleriyle geliştiren Yelken Gıda 40 yıllık birikimi ve tecrübesi ile sektöründe ki öncü firmalardandır.

Teknolojik gelişimleri  yakından takip ederek geliştirilen tesisleri, geniş ürün yelpazesi, gıda güvenliğini ilke edinmiş hizmet anlayışı ile sektördeki büyümesine devam etmiş 2011 yılında Ezine / Çanakkale tesislerini kurmuştur.

Yelken Gıda, ISO 22000 HACCP kalite yönetim sistemlerine sahip toplamda 4500 m2 kapalı alanı olan modern tesisi, günlük 100 ton süt işleme kapasitesi, tecrübeli kadrosu ile kalite, hijyen ve gıda güvenliğini ilke edinerek ürettiği doğal süt ürünlerini Türkiye genelinde 5000 i aşkın saygın perakende satış noktasına ulaştırmaktadır.

 

Kalite Politikası

ISO-HACCP Kalite kontrol sistemlerini prensip edinmiş üretim anlayışıyla, ihtiyaçlar doğrultusunda uluslar arası teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek, hammadde tedariki ile başlayan ve ürünlerimizin tüketicilerimizin beğenisine sunulması ile son bulan sorumluluğumuzu maksimum hijyen ve gıda güvenliği esaslarına dayalı olarak istikrarlı bir şekilde gerçekleştirmek.